HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Noční rozjímání

Vzpomínka na podzim

7. prosince 2016 v 22:58 | bass

Dnes přijela babička a vybílila nám dům...

8. února 2016 v 23:08 | bass
...dnes už si člověk není jistý ničím...ani babičkou natož pak zavádějícími nadpisy článků. Samozřejmě to je jinak i když přijela se štětkou a oháněla se tu pistolí. Myslela to dobře a zítra přijede zase. Máťův pokoj bude o kus lepší. Minimálně do doby než mu (doufám) v létě vymlátíme okna.

/ano, bavíme se o dalších krůčcích naší interiérové rekonstrukce/

Podlahové vytápění

6. září 2012 v 22:32 | bass
(přepis pozdněvečerního rozhovou v domě, po té co mě Petra poslala do kuchyně, páč se jí nechtělo do zimy)

"Co myslíš, ty kamínka, už mi je celkem zima..."
"Myslím, že by to chtělo prvně ty dveře, jinak si kvůli nám bude muset Pánbůh sundat kožich."
"Nebo vyslíct se do trenek ..."
"... bude vypadat jako pan Rejsek ..."
"... bude mít tlustý fusakle ..."
"... pač mu bude táhnout od Země."

Zádveří je na hromadě

14. srpna 2012 v 21:49 | bass
Začali jsme se o víkendu zaobírat naším zádveřím. Leží na hromadě před plotem a čeká, až se ho někdo ujme. A tak jsme se do toho pustili a začali hranoly řezat na patřičné délky. Vyskládali jsme si základní rám por podlahu a myslím, že nejsme daleko od toho jej sešroubovat. Koupím vruty a s chutí do toho.

Strašná kosa

7. srpna 2012 v 21:23 | bass
Dnešní den, se svým pročištěným vzduchem a ochlazenou zemí po noční bouřce bylo takové první připomenutí, že zase někdy v budoucnu bude zima. Bláto a sníh, studený vítr - prostě kosa.
V takový den na vsi si "lufťák" ani nevšimne, chalupář si vzpomene na svůj byt, dobrý hospodář zavětří a možná něco přisprostého zakleje a hospodář amatér se vyděsí.

Proč kamerunské kozy?

1. srpna 2012 v 22:01 | bass
Je to jasný, i když člověk musí trochu lingvisticky zašpekulovat a skloubit několik nářečí. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že název vznikl zřejmě z otázky: "Kam run ty kozy?" (kam běžely ty kozy? - překlad pro němčináře)
A teď už spát!

Přišel krásný podzim

11. října 2010 v 21:18 | bass
Jaký je to strom?
Úžasný víkend, teplo, sluníčko, jasná obloha. Lákal k výletu a tak jsme se po roce vydali k ústí našeho potoka. Došli jsme tam. Všichni. Máma, táta, synek i čokli. Byl to úžasný zážitek, bylo to regenerační a navíc jsme si přinesli domů otázku, co je to za strom s těmi osrými listy. Je to dub? Rostlo jich v údolí spousty. A taky jsme si přinesli žaludy, zasadil jsem je na zahradě, uvidíme na jaře, zda vyrostou.

Resty a velký voči

12. září 2010 v 21:22 | bass
Už dlouho jsem nepřihodil nic nového na bahnews, ale to neznamená že se nic neděje. Téměř naopak. Hodně se toho děje, zbývá málo času referovat. A pokud už čas referovat je, stane se někdy ošklivá věc a dojde ke smazání příspěvku těsně před samým zveřejněním (článek o tom, jak zápasím s kotlem a tuhými palivy).

Žasnu ...

26. července 2010 v 21:40 | taťks bass
Dneska se mi mamka vydala s baťohem a Eurou na puťák. Příští týden se chystá taťka do hor... Co to tu babičku a děděčka popadlo?

Zítra!?

5. července 2010 v 22:16 | bass
Termín je zítra, mamka Péťa se spokojeně usmívá, hladí si bříško a vypadá v klidu a v pohodě. Mnozí, kteří ji včera viděli, tvrdí, že má bříško malý a vysoko (tzn. porod nebude dřív jak za 14dní) ... já se v tom moc nevyznám, těžko říct.
Mamka Péťa s pomocí mamky Přírody ale ví, co dělají a já jim důvěřuji a jsem ve střehu.
Taška je sbalená, auto nachystaný a kde je v Brodě porodnice víceméňě taky tuším. Jen svačinu nemám nachystano (na seznamu pro tatínky do porodnice je uváděna jako nejdůležitější...)

Samozřejmě si hned ráno svačinu připravím...


Zbývá devět dní

28. června 2010 v 22:04 | bass
 ... zrovna dneska jsme rozjímali o prvních slovech malého Matěje. (Proavda, ještě chvíli to potrvá, ale i tak). Odhadované pořadí naučených slov:

"máma, Fredy, sedni, táta"

Včera jsem taky zjistil, že jsem nebyl kojený - byl to pro mě zprvu silný existenční šok, všude se píše, jak jsou kojené děti zdravé, nealergické, chytré a šikovné ... ale nakonec - asi to u mě není prostě kojením.

Béčko spí v boudě Káčka

7. června 2010 v 22:32 | bass
Sekám si tak na zahradě trávu a pak dřevo, a jak se slunce kloní k západu, koukám, že mě z boudy Káčka sleduje po očku Béčko. Ha, že by se mu líbilo spíše v boudě Káčka? To by bylo s podivem, páč bouda Káčka není žádná novostavba, jak by se mnohým mohlo vkrádat na mysl (mise Bob The Builder ještě nedospěla do této fáze - to mi připomíná, že ještě dlužím fotku hotové boudy Béčka, napravím), ale naše stará zasoužila prvobouda, kterou Káčko obývá, páč je skromná a nelpí na hmotných statcích.
Ale tento zmatek v nemovitostech je snad otázka pouze denní doby. Teda určitě, protože na noc Béčko zatím zavíráme v garáži, ať má klid si zvyknout na svou boudu. Zatím vypadá spokojeně. Až je to nečekané. Dneska zatím není garáž zavřená a Káčko je venku i s Béčkem i s Efkem.
Efko je samozřejmě v pohodě, páč do jeho domečku se vejde pouze on a Jéčko. A to snad nemá tolik drzostí. A navíc je Efko na svůj dům dost hrdej a háklivej. Takže Jéčko nemá šanci.
Uvidíme, až půjdu na noční kontrolu, kde bude Béčko a kde Káčko. Kde bude Emko a Péčko je však každý den naštestí naprosto jasný.

Krásná brožůrka plná obrázků

11. května 2010 v 20:33 | bass
(zdroj http://www.veronica.cz/dokumenty/desatero_domaci_ekologie.pdf, ke stažení)

Zatím jsem to stihl jen prolistovat ... určitě je to plné zajímavých myšlenek. Minimálně je to plné pěkných obrázků.

Bruno je jedinej pes

10. května 2010 v 22:48 | bass
Bruno, pan pes
Nabízený odřezek syrového masa s potěšení a bez o kolků shltne jedině Bruno. Kleris si sice vezme, ale pak jen cumlá a škaredě se šklebí. Fredy ani neví, proč by si měl vzít. Natož, aby to žral.  Bruno je vážně kabrňák a pes jak má být. Nebýt toho, že spí spokojeně jedině u hořících kamen, štěká zásadně pozdě a někdy opačným směrem, bojí se tmy a loví stíny letících ptáků ... člověk nemůže chtít přeci všechno.

Druhý pes podobných kvalit je až Jofray, ale to je jiný příběh.
 
 

Reklama