HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Matějovy patálie

Na okruhu

12. února 2018 v 21:45 | bass
Za vysvědčení jsme s Tomášem naplánovali pánskou (chlapskou) jízdu. Je to nefér, že jsme se na úspěchu našich dětí přiživili, ale svět není vždycky křišťálově čistej a spravedlivej. Co už. Každopádně jsme si udělali krásnej pondělní den!

A je to hotovo!

31. ledna 2018 v 21:24 | bass
První pololetí splněno! Utíká to jako blázen. Matěj už umí číst, psát a počítat. A tak dostal svoje první vysvědčení se spoustou jedniček. Je to borec, tak ať mu to vydrží a pluje systémem jak nůž máslem, kluk jeden ušatej!

A zítra se z něj stane snowborďák!

4. ledna 2018 v 21:50 | bass
Dnes večer proběhla zkouška. Zítra ho čeká první kurz na svahu. S družinou, pod dohledem fanatiků.

Prostě Praha

20. prosince 2017 v 22:46 | bass
Rozhodli jsme si předvánoční čas zpestřit návštěvou rozsvícené Prahy, to je tradice, to nezklame. Trhy, obří strom, spousta světel a lidí, prostě hurá do města! Že má Praha ale i úplně jiný rozměr jsme zjistili až na místě samém.

Svratecká bitva

30. září 2017 v 21:34 | bass
Dneska Matěj při slavnosti ve Svratce, rozuměj babičiny narozeniny, hrál s dědou Othello. Byl to souboj myslí. Velké soustředění. A Matěj vyhrál! Gratulace! (radost měl obrovskou)

Máťa slaví narozky!

12. července 2017 v 22:28 | bass
Tak už je mu hošanovi sedm let! To je mazec. Po prázdnínách nakluše do školy a začne objevovat velký svět. Už s tím začal. Od začátku prázdnín pořád někde cestuje a spí mimo domov. Jen dneska jsme ho přesvědčili, ať je s námi. Zítra chce být u babičky Věry ("Která to je?" "Ta s červenýma vlasama." "A jo!"). Tak uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.
Každopádně Máťo, všechno nejlepší!
/v restauraci U klapličky v Chudimi před jídlem skládáme bajonikla, máma serfuje/

Do Macourova

1. června 2017 v 22:27 | bass
Včera odpoledne jsme s Máťou splnili náš cyklocíl a dojeli až do Macourova! Krásný výlet. Pěkná trasa. A nejeli jsme ani dvě hodinky...svištěli jsme jako vítr. Máťa je borec. Co bude další výzva?

Dnešní výlet

22. května 2017 v 20:32 | bass
Netroškařili jsme a ujeli jsme téměř 12km. Slušnej výkon. Jestli to takhle půjde dál, myslím, že se zkusím zítra už nejak vymluvit a hodit to na mámu. Mapa dnešní cesty.


Rallye Dakar

1. ledna 2017 v 21:34 | bass
Dneska ve zpravodajství zahlédl Matěj reportáž z Rallye Dakar a měl upřímnou radost, že s motorkama závodí i popelářský auta...
Výsledek obrázku pro rally dakar 2017

Máťova besídka

14. prosince 2016 v 21:32 | bass
Minulý čtvrtek jsme byli na dětské besídce ve ždíreckém kině. Máťovo první veřejné účinkování! Celý týden jsem se soustředil na to, že to prostě nemůžu zmeškat. A podařilo se! V přeplněném kině jsme mohli zažít úvodní blok zpívání dětí ze školky. Bylo to příjemné, svižné a přiměřeně dlouhé. Žasli jsme jak jsou děti ze školky šikovné. Bylo to vážně príma!
(stáli jsme vzadu v rohu, těžká pozice na focení, tak jen taková pocitovka)

Máťa slaví svátek

29. února 2016 v 20:35 | bass
...a dostal svůj první skejt. Zatím trénuje ve svém pokoji, ale hned jak začne jaro vyrazí určitě ven na cvičnou plochu za Jednotu. Držíme mu palce!

Kresby

11. února 2016 v 22:25 | bass
Dneska mi máma Péťa ukazovala, co ten náš malý kluk všechno kreslí. Začíná ho to bavit a nás taky. Kreslil třeba sněžného muže s horama a lavinama a nad tím zmrzlé slunce nebo sekačku na trávu i s rotujícími noži a nebo tátu a sebe u velkého slunce. Však vidíte sami. Máma říká, že dokáže ty své obrázky i krásně okecat ... třeba z něj bude architekt :).
(omluvte zhoršenou kvalitu reprodukce)

Narozeninové bienále

22. července 2014 v 22:47 | bass
Před nedávnem oslavil Máťa své další narozeniny a byla příležitost uspořádat tradiční obroční oslavu narozenin se vším všudy. Počasí bylo výborný, účast hojná a nálada báječná...
... za dva roky zase napíšu.

(ne, kecám. Po pravdě - teta Eva, dříve známá jako Zlý Evík, na mne vyvinula v neděli tlak a já přislíbil, že občas něco na blog dám...)

Cesta pro mlíko

23. února 2014 v 20:01 | bass
Zase jsme se jednou vydali společně pro opravdové mléko do Úhořilky. Občas jedu sám, občas s Máťou a výjimečně bereme i mámu. A samozřejmě, že máma byla tradičně vítaným rozptýlením a příslibem nevšedních zážitků....

Praktický hoch

3. února 2014 v 21:43 | bass
Jednou, když jsme si hráli na rytíře a draka (a já byl ten poražený a zdechlý drak ležící na podlaze), jsem si uvědomil, jak praktického máme syna. Nejenže hrdě porazil draka a tak ochránil všechny ve svém království, ale taky okamžitě - jakmile padl drak mrtev k zemi - vyměnil meč za porcovací nůž a začal odžezávat kusy draka (nejprve samozřejmě jazyk) a nosit kusy do kuchyně mámě...
Maso je prostě maso!

U zamrzlého potoka

2. února 2014 v 14:23 | bass
Matěj chodí s mámou na odpolední procházky k potoku "rybařit". Moc se mu to líbí a pořád o tom mluví. A když u nás byl teďka Jáchym, tak jsme prostě taky museli jít k potoku, to je jasný. Akorát jsme moc neřešili, jak budeme rybařit, ale rovnou jsme nabídli Máťovi alternativní činnost - zkoušení pevnosti ledu.

Lesní skřítci staví dům

5. listopadu 2013 v 21:51 | bass
Až někdy v lese narazíte na podivnou malou stavbu vězte, že ji postavili malí lesní skřítkové...podobní těmto.Macourovské setkání

10. července 2013 v 22:59 | bass

Říkali jsme si, že Matějovu oslavu budeme pojímat jako bienále - jednou za dva roky. Ale stejně nám to nedalo a protože počasí bude jistě pěkné, zveme všechny, kdo by si rádi udělali výlet a strávili den na venkově - přijeďte. Rádi Vás uvidíme!

PS 12.7.: Změna plánu, zítra nebudeme doma, tak improvizujte nebo přijeďte až v neděli. Hezký víkend všem!

Čekáme na jaro

4. dubna 2013 v 21:21 | táta

Máťa venkovan

26. března 2013 v 20:08 | bass
A teď to nemyslím tak, že je z venkova, ale spíš, že je pořád venku. Já už se nemůžu dočkat, až začne jaro, zima mě udolává, ale Máťu ne. Pořád pobíhá po zahradě (nebo i někde dál), něco zkoumá, pozoruje a ničí. SKače, pracuje a baví se. Užívá si světa. (začal čerstvě používat rdostné zvolání "jupí!" při skákání ze všeho dolu). Dům už je mu malý a mnohdy je večer venku ještě o půl hodiny déle než my, jeho rodiče. 
 

Reklama