HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Kozy, kur a my

Kozí úroda

13. února 2018 v 23:56 | bass
Tak se rodí o sto šest! Po dvou kozlících do týdne opravdu Munga porodila dvě kozičky! Hnědé. teď už tam všichni čtyři skotačí jako kamzíci. Bezině se taky narodila dvě kůzlata, žívý však jen kozlík. Bílej. Tak jich máme pět. Jsme zvědaví, jestli na to zareaguje i Rozina a pochlapí se (pomamí se spíš). Fotky jsou problém ... jsou to jen takové rozmazané šmouhy, ale zkusím o víkendu něco nafotit. Tak alespoň jedna pocitovka v z prvního dne bílého kozlíka.

Samba a Rumba

30. ledna 2018 v 22:50 | bass
Tak se nám narodily první dvě letošní kozičky. Mámě Malině. Bylo to v noci ze soboty na naděli, po volbě prezidenta a v průběhu karnevalového plesu, kterého se Péťa odmítla zúčastnit z důvodu, že bude rodit kozy. A rodila. Teda, ono se rodilo samo, ale správný hospodář je prostě poblíž. Tak to je, zábava musí jít stranou. Jména jsme moc neřešili, ale třeba to bude Samba a Rumba na počest plesu.

PS: Péťa tvrdí, že do konce týdne porodí i Munga...tak uvidíme, znáte to.

V zahradě

3. října 2017 v 22:06 | bass

Momentka

15. června 2017 v 21:10 | bass
Ještě dva týdny (štěňatka se budou rozdávat za dobré vysvědčení) a pak už budou zřejmě články pestřejší a pestřejší. Zatím to musíte ještě vydržet - psíčci, psíčci a zase psíčci.

Šest týdnů

12. června 2017 v 22:14 | bass
Že jsou štěňátka velká se pozná podle toho, že u jídla neleží, ale už způsobně sedí....Remy to má čím dál těžší před násoskama zdrhnout. Naštěstí už i žerou kuřecí krky a tak nevadí, že mlíko pomalu končí.

Štěňátka tentokrát v pohybu

4. června 2017 v 18:44 | bass

Psí osobnosti

30. května 2017 v 20:12 | bass
Haleluja! Štěňátka umí překonat ohrádku! Zatím naštěstí jen některá a jen někdy, v teplém pelíšku se jim zatím přece jen líbí ze všeho nejvíc. Jak rostou, stávají se z nich malí psíci s ostrými zuby, silnýma nohama a vlastní hlavou. Nejen tou hlavičkou, kterou mají především na to, aby v ní mohli žmoulat maminčin struk. Každý den už ochutnávají kaši z masíčka, okusují Máťovy prsty a snaží se spolknout hlavu bráchy nebo ségry. Právě se jim prořezávají první zubiska, takže jejich bitvy dostanou nový rozměr. Máťa dnes zkonstatoval, že ani nepotřebuje tablet, když máme štěňátka a je pravda, že ho baví je často sledovat, ňuhňat je a hrát si s nimi. Takže pokud trochu bojujete se závislostí, pořiďte si štěňátka! Nejlépe několik-čím více štěňátek, tím více radosti:-)
Tak dost už radostných hesel, je na čase vás seznámit s jednotlivými kusy. Pořadí třeba podle dnešní hmotnosti. Ještě nás neomrzelo zapisovat každodenní přírustky.

Čerstvé foto vrhu

29. května 2017 v 22:37 | bass
Štěňata rostou, dokonce už je venčíme na zahradě. Máma Remy je z toho někdy nervozní a odhání i slepice v okruhu desti metrů a někdy je jí to zase úplně buřt a jde hrabat myši na louku, štěňata neštěňata. Každopádně štěňata rostou a sílí, vrčí a štěkaj. Každým dnem čekáme, že budou umět překonat ohrádku a pak začne opravdový šrumec.

Sedm statečných

23. května 2017 v 22:08 | bass
Teď už v klidu spí, ale občas přes den dělají neskutečný bugr a dožadují se své porce mlíka. Je jich plný dům a to se ještě teprve sotva batolí. Sedm štěňat, 4 holky, 3 kluci. Někteří více po Dexovi, jiní více po Remy.

Střípky ze života farmářů

7. prosince 2016 v 22:46 | bass
Nabízím několik momentek z naší stodoly. Máma Péťa s Matějem krmili kozy kaštany, které posbírali na podzim ve Svratce, a kozy si mohly krky ukroutit, aby se k té pochoutce dostaly. V pozadí je vidět zadělaná stěna, takže je stodola v pravdě luxusní.

Narozené kůzle

28. ledna 2014 v 23:55 | bass
Před hodinou se Babče narodilo kůzlátko. Bylo to v přímém přenosu, pod dohledem a Babča byla šikovná. Neskutečný zážitek, to se musí zažít... hledáme jméno kozičce....svátek má dnes Otýlie, ale to nám u toho malýho vychrtlíka nepřijde trefné...

Teď je na řadě Mungo ... předpokládáme tak nejpozději do měsíce. A pak už budeme zřejmě dojit kozí mléko. Farmářka Péťa se pozvolně posouvá do dalšího chovatelsko-gastronomického levelu.

(minulé porody šli zcela mimo nás, ráno prostě bylo kůzle, tentokrát už jsme ale věděli, sledovali a byli připravení. Péťa tvrdila, že Babča čekala s porodem, než za ní přijde...)

U vody

27. července 2013 v 22:26 | bass
Letní parna a stojatý vzduch je nejlépe trávit u vody s přáteli...


(Přijde mi, že to je teprve chvíle, kdy jsme si přivezli pidikačeky v krabici, celé vyplašené a upískané a už se nám po dvorku producírují pořádný kachny. Rostou, jak se příznačně říká, "jako z vody". Zřejmě to jsou všechno kachny a žádný kačer, teď už jsme si skoro jistí. Vyplašený a bázlivý jsou ovšem pořád a tak není snadné je zdokumentovat, pořád se někde schovávají nebo prchají. Nebylo vůbec snadné je sem dostat. Raději jsem je ulovil "na video" než na "fotku")

Máma desátý den rodí. Kozy ne.

30. června 2013 v 22:58 | bass

Abyste tomu dobře rozuměli - od 20. června máma pobíhá mezi kozím domkem a googlem a neustále čeká každou chvíli porod kozy. První dny byly vážně náročné, především psychicky. Kozy nechápaly co se po nich chce. Matěje čtvrtý den přestalo bavit se jen těšit a táta, kdykoliv chtěl kouknout na internet vyskočila na něj stránka plná fotek kozího porodu. Takže psycho.

Králíčči v pohybu

22. dubna 2013 v 22:29 | bass

Mlynáři a ti druzí

22. dubna 2013 v 22:04 | bass
Pokud není králík černý, tak se asi nenazývá kominíčkem (jak jsme uváděli v samém počátku). Jaké povolání však může reprezentovat žíhaný kožíšek netuším... každopádně přinášíme jejich foto.

Život na farmě

13. dubna 2013 v 21:13 | bass


Život na farmě znamená, že své hrací hřišťátko (rozuměj životní prostor) sdílíme s ostatními zvířátky. Většinou je to tak, že my makáme, aby si zvířátka mohla hrát na svém hřišťátku...

Čerstvé zprávy

9. dubna 2013 v 21:01 | bass
Jsem to zhruba propočítal a vyšlo mi, že máme 23 zvířat nepočítaje nic, co nemá jméno a přesto s námi žije (mravenci, pavouci, sýkorky a jiní). Péťa má ještě zálusk na to pořídit k našemu pidikohoutkovi pidislepice, aby nebyl sám a cítil se jako chlap, ale musíme říct, že sehnat pidislepice je trochu náročnější úkol. Ale jak znám Péťu, až se do toho opře, za chvíli bude po problému.

Kominíci a mlynáři

8. dubna 2013 v 21:38 | bass
Tak už se to stalo. V pátek v poledne Péťa objevila v králíkárně chlupatý pelíšek a bylo jasný, že už máme králíčky. Byl to trochu impulz zaserfovat a informovat se také z tohoto oblíbeného zdroje o králičích přirozenostech a tradicích. Březí je králík prý 31 dní, nakouknout od hnízda a zkontrolovat stav je vhodné až po 24 hodinách po porodu s tím, že naprostá většina králic rodí mezi pátou a devátou ranní.

Farma zvířat

26. března 2013 v 19:58 | bass

Člověk, stejně jako zvíře je tvor společenský a od přírody tolerantní. Koneckonců i dva kohouti na jednom hnojništi se dokáží domluvit na "střídavé péči" a sdílet spolu jeden dvorek. Kleris zjistla, že králík je mnohem lepší zábava než štěkat podél plotu a tak pokaždé, když ji pustíe po zahradě kouká na bednu na seriál Králík 90210.

Kozlík

31. prosince 2012 v 15:13 | bass
Včera měl kozlík zažívací problémy, báli jsme se, že se otrávil nějakou jedovatou rostlinou ze zahrady. Byl v psí boudě, šla mu pěna od huby a před boudou ho hlídal jeho věrný pes Dex. Vypadalo to vážně.
Volali jsme telefonem o pomoc a radu. Veterinář měl podezření jestli to kozlík nepřehnal s vánočním cukrovím. (???) Že se musí zeptat, i když to zní divně, protože několik takových případů už měl. (Ne, cukroví jsme kozám určitě nepekli.) Z otravy tisem nebo jalovcem strach neměl, ty jsou trpké a kozy jsou mlsné. Doporučil nám, ať kozlíkovi uvaříme černý čaj. Neslezený.(???) Koneckonců proč ne. A tak si kozlík před psí boudou vychutnával svůj šálek čaje. A brzy se mu udělalo lépe. Prostě pohoda Vánoc. Jen mám stále drobné pochybnosti o tom, zda ten pán v telefonu mohl být veterinář...


Ponaučení? Když Vám někdo nabídne cukroví, určitě si k němu dejte i šálek dobrého černého čaje. Člověk nikdy neví.
(A ty krabičky v obchodech na kterých je napsáno "čajové cukroví"? U těch je podávání čaje zřejmě preventicní nutností - kdo ví z čeho to je, že to vydrží půl roku stále fit.)
 
 

Reklama