HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Jiný soudek

Letečtí specialisté

18. dubna 2013 v 21:43 | bass
Dneska na procházce jsem opět koukali na oblohu a sledovali letadla. Už několik dní zpátky jsme s Máťou koukali, že některý letadla mají za sebou čátu ("čáru jo, táto") a některý nemají ("čaru ne, hm ..."). Tehdy to pro nás byla záhada, pro některý nemají (záhada = "hm" s pokrčením ramen).
Dneska na procházce i s mámou (zcela prokazatelně nám máma navyšuje náš intelektuální kapitál) jsme zjistili, že se vlastě pomocí čáry ano/ne dá velice snadno a bezpečně určit, kdy je jedná o čártrové lety a kdy o běžné linky ... díky mámo.

Až zase na něco přijdeme, dáme vám vědět, nebojte.

Petice Nenechme se vybagrovat!

14. června 2012 v 14:40 | bass
http://arnika.org/soubory/dokumenty/arnika/logo-a-bannery/brante-kaceni.gif

Méně je více

20. února 2012 v 19:51 | bass
V tomto jsem nikdy neměl moc jasno, protože podle mě v tom jasno vlastně není. Vždycky záleží na tom, zda je člověk češtinář, matematik, logik nebo koumák....

Tato fotka by neměla zapadnout ...

23. prosince 2010 v 14:08 | bass
V předvánočním čase zase vyplavala na povrch tato fotka ... mezi jinými, naprosto vyjímečná. A myslím, že by neměla zase někde zapadnout (zase jsem ji založil do stohu černobílých fotek). Jsem to já a Johny, někdy ke konci  osmdesátých let. Parádní kousek, který Johny letos o prázninách komentoval slovy: "Právě jsem přilétl z vesmíru!"  

Zásuvka z Číny

20. listopadu 2010 v 12:39 | bass
Dnes i Hormlík už zuřila k nepříčetnosti, stejně jako já na počátku týdne, kdy jsem se snažil do prodlužovačky připojit vrtačku.

Je to k zbláznění, když má člověk k dispozici 3 zásuvky na prodlužovačce, ale do žádné se nemůže připojit. Prostě to tam nejde narvat! Nevím, zda s tím máte zkušenosti, ale dohání mě to k šílenství! Chci normální prodlužovačku, kdy volná zásuvka znamená zásuvka k dispozici. Copak je to normální, aby se člověk tolik nadřel a navztekal při připojování do sítě?

Řekl bych, že mě to dost vyčerpalo. Fyzicky a hlavně duševně. Od úterý jsem nepoužil žádnou věc, která se musí strkat do zásuvky ...

Podzimní listí

3. listopadu 2010 v 22:35 | bass
Macourovský podzim 2010
Když se chce člověk zbavit listí na zahradě, hrabe a hrabe, vozí listí pryč a zoufá, kolik ho je a že to nebere konce. Zbavit se škaredého listí je nekonečný... Ale když člověk ví, že spadané listí je užitečné, sbírá ho všude možně kolem a pořád je ho málo ... stále se nedostává.

Živá zahrada - ČSOP

12. října 2010 v 22:19 | bass
Přišlo mi do schránky nové číslo časopisu Veronica. Nemusí to být na první pohled patrné, ale jedná se o zajímavý a inspirativní časopis zachycující vztah člověka a přírody. Je to ten časopis, který Johny a Zlesi, (když přišel v době našeho výměnného pobytu) považovali za pánský časopis Veronica a se zatajeným dechem roztrhi obálku, aby věděli, co to tmu slušŇákovi Bassovi chodí za prasečinky ... myslím, že tehdy byli dost zklamáni....

Technologie budoucnosti

5. října 2010 v 22:41 | bass
Jsem rád, že máme blog zrovna zde, protože stránky blog.cz jsou postavené na velice revoluční technologii. Řekl bych, technologií budoucnosti.  Myslím, že dotáhli k dokonalosti řčení o tom, že

"není nic staršího (nudnějšího) než včerejší noviny".

A tak zatímco jiné servery přinášejí zprávy o tom, co se stalo, blog.cz informuje o tom, co se teprve stane. A do je opravdu úžasně!

následující text je obrázek
Blogový čas
(vytrženo z kontextu článku Macourovská pouť (rekapitulace))

Pořídili jsme mušli do koupelny

18. června 2010 v 22:51 | bass
... když teď budeme dva chlapy v chalupě, tak ať není problém se zvedáním prkýnka, že jo. Přišlo mi to rozumný a navíc, to nebylo ani tak těžký, jak by se mohlo na první pohled zdát. Až budeme pořizovat bidet, tak to bude krapet složitější. Ale zase se s ním užije taky kupa legrace.

Noční lyžovačka

26. ledna 2010 v 21:31 | bass
Právě jsme se vrátil z nočního lyžování za měsíční záře, je to dokonalý a všem to mohu jen doporučit. Samozřejmě v období úplňku a jasné oblohy (což odpovídá cca -10° až - 15°C). To je prostě zima jak má být!

Škola základ života

23. ledna 2010 v 11:44 | bass
"V dějepise jsme psali písemku a já jsem si na nic nemohla vzpomenout, ale vím, přesně to jméno, co bylo napsaný v sešitě, jenže to nebylo nic reálnýho, bylo fiktivní ...a já to prostě nevěděla, no, hrozná noční můra", stežovala si Hormlík jednou ráno, jak živé a děsivé měla sny ... o dějepise a matice na gymplu. Co jí na to říct, taky jsem podobné míval. A tak jsme se nevzájem svěřovali.

Moderní technologie aneb facebook u branky

1. prosince 2009 v 17:38 | bass
Od neděle mám vybitý mobil, ani budík tím pádem nefunguje a tak jsem vstal v pondělí samovalně za svítání. Přes den jsem měl vybitý mobil u sebe a tak nějak se mi nepodařilo ho nabít. Dneska ráno mě zase probudilo až šouravé svítání. Mobil jsem tentokrát dokonce zapomněl (nechal?) doma. A teď ani nevím, jestli ho vůbec mám dávat nabít. Ty dva dny bez mobilu byly stejně báječné jako každé jiné. Hormlíkovi se bežně stejně nedovolám - buď ona nemá mobil nebo ona má mobil, ale mobil nemá signál (či jiné variace).
Rychlejší to je povětšinou mailem či jinak počítačově, případně z očí do očí po návratu domů. Víc osobně a bez operátora.
Nabíječku zatím nehledám a jak o tom tak uvažuji, stejně je účinější poslat mi pohlednici. S Českou poštou je tu do druhého dne a pošťáka psi bez povšimnutí nenechají...

Račínský tunel

18. listopadu 2009 v 20:10 | bass
Dlouhá léta jsem měl v paměti ten charakteristický obraz silnice lesním úsekem do Račína. To je ten úsek, kde jsou celý rok mlhy a třičtvrtě roku sníh. Bylo to díky baldachýnu z listů přilehlých buků, jež napínaly své větve do volného prostoru, aby pochytaly co nejvíce slunečního světla. Vytvářelo to úžasné zákoutí a dojem pralesa. Včetně té klamavé levotočivé zatáčky, která mi pokaždé zvedá gé.

O lidech z Delf a bílých jezdcích

12. října 2009 v 19:14 | bass
Možná jste zaregistrovali, ty stále přítomné hrozby meteorolgů, jak bude zima, jak se ochladí a ja to bude drsné ... nebojte se, jsou to jen meteorologové, nic neví!
 
 

Reklama