HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Bob The Builder

Pokoj v rekonstrukci

3. července 2010 v 23:36 | bass
Už nějakou tu chvilku bydlíme jen v obýváku, ložnice se chystá na nového obyvatele a tak jsme se do toho pustili pěkně od podlahy.
Rekonstrukce v ložnici
Všechny předkroky a kroky nutné před předkroky jsou už za námi a tak jsme se dnes mohli věnovat konečně té podlaze. Dopoledne jsme s Péťou pokryli podlahu blankytně modrým mirelonem a odpoledne přijel Tomík s mamkou a pomohl mi s linem.
Není to jen tak, pokládat lino v místoti která neoplývá rovnoběžností a kolmostí stěn. Ale nakonec jsme to s využitím obrysu koberce zvládli a tak je dneska večer podlaha téměř hotová. Zbývají nalepit lišty a můžeme stěhovat postel a skříně. A přesunou se konečně z naší přízemní postele (35cm) v obyváku zpět na vysoké bidlo v ložnici (95cm). Snad již zítra!

4.7. 2010   ... a je hotovo!

Bob The Builder (díl čtvtý - práce v plném proudu)

26. května 2010 v 22:46 | bass
Dnešní den se mi podařilo konečně dovézt desky polystyrenu, a tak jsme mohl předchystané díly zateplit a stlouknout k sobě. Oproti Fredově boudičce je ta Brunova opravdu pořádný kousek a padla Hormlíkova tradiční věta (padla i u Fredova dřevodomku): " nemohlo to bejt i o trochu nižší??".

Péťo, mohlo.

Ale takhle je to alespoň pořádný boudisko. (Pozor foto mate, bouda leží povalena na bok)
Zítra se mi snad podaří dodělat zadní vrátka (tzv. servisní vstup) a Bruno může bydlet ... zatím v garáži, protože bez pomoci tu boudu z garáže sám nedostanu ...

Bob The Builder (díl třetí - větší kousek)

19. května 2010 v 22:25 | bass
BRUNŮV DŮM
Blíží se víkend. V hlavě je plán. Byl vyřčen slib. Chtěl bych se o víkendu zabavit Brunovým domečkem. Bude o trochu větší než Fredův. Ale ne o moc. Bude mít o 2 centimetry polystyrenu víc zatepleno. Možná bude mít i zelenou střechu. To těžko říct. Střecha ale nehraje roli. Důležité je, aby byl zvolený rozměr nového bydlení správně zvolen... no uvidíme.

(pozn. v pátek - přesouvám na příští týden, materiál bude v pondělí)

Bob The Builder (díl druhý - realizace)

2. května 2010 v 22:45 | bass
Práce nám jde od ruky
Přislíbená pomoc zafungovala, jak měla. V sobota mě zastihla již brzy ráno a to na cestě pro materiál na Fredyho boudu, protože dopoledne se měla sjet pracovní skupina. A tak jsem musel jednat. Skupina se sjela, počasí nádherné, materiál přesně na míru a tak nám šla práce od ruky. Fredy popocházel kolem a spokojeně si vrčel ...

Bob The Builder (díl prvý - vize)

28. března 2010 v 22:49 | bass
Rád bych zde, ještě za brzkého jara, ve stavu, kdy v garáži je hromada věcí určených k přebrání, odvezení a schování někam jinam, kde se o ně bude méně zakopávat a ponky (které jsem získal darem k narozeninám) budou prakticky umístěny a budou plnit svoji funkci, představil projekt psí boudy. 
 
 

Reklama