HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Březen 2018

Z dnešní procházky

29. března 2018 v 20:37 | bass
Máťa je na prázdnínách v Herálci a tak když jsme dorazil domů, šli jsme na procházku jen my dva. Teda i čtyři psi, samozřejmě. Jak jinak. A tady je jedna fotka při pohledu zpět na vesnici...jak se vine údolíčkem jak potůček.

Lesní příjemné povinnosti

25. března 2018 v 21:46 | bass |  STUDENECKÝ ŽIVOT
V pátek po práci jsem si domluvil schůzku s naším odborním lesním hospodářem, abychom společně prošli naše houští a řekli si, co je nutné a co je potřeba. Abychom o les pečovali v souladu s lesním zákonem, přirozeně. Byl jsem dost napnutý celý den, z práce jsem přijel brzo a naložil Matěje. Ať to slyší, však já jen začnu, dodělávat to bude on. Tak jen ať se numůže vymlouvat, že on u toho nebyl...
Než dorazil hospodář, stihli jsme ještě na míst samém obejít les a tak nějak přibližně odhalit přesné hranice v těch našich zubatých hranicích na východní straně. Příjemně mne překvapilo, že je hranice v principu čitelná, jelikož jsou v těch místěch jemné, ale znatelné příkopy. To je dobré vědět. Hned se ukázalo, že jsou u nás i tři vzrostlé osiky a několik pařezů po kalamitě.
Dorazil hospodář a vydali jsme se na instruktážní pochůzku. Ukázalo se, že budeme moci s naším lesem moci dělat přesně to co jsme chtěli. Nikoliv opravovat a vylepšovat matku přírodu, ale naopak naslouchat, pozorovat a v němém úžasu se učit. Žádné šiky smrkovým monokultůr, žádné bezhlavé sázení a nesmyslné ignorování místa. Naopak, máme postupovat v klidu v pohodě, netlačit na pilu, dosazovat, vnímat co chce les a nenásilně tu a tam určit co se líbí nám a co chceme upřednostnit.
Mám z pochůzky strašně příjemný pocit a vnímám, že tento křovinatý lesík je přesně to, co jsme si pod pojmem les představovali. Vysadíme na mýtinku zbylé stromy z podzimní akce a pak už budeme jen přesouvat a upřednostňovat náletové dřeviny - tu břízky, támhle javory, tu lísky a někdy třeba i buk či dub. Taková obří zahrádka.

Jarní nálada

22. března 2018 v 20:59 | bass |  STUDENECKÝ ŽIVOT
Dneska opět mrzlo. Ale svítilo slunce a snažilo se přivolat jaro. Už je to k nevydržení ...všichni víme, že jaro přijde každou chvíli ale ta každá chvíle pořád nic. Napnutí k prasknutí...

Dnešní den

18. března 2018 v 21:46 | bass