HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Listopad 2017

Lesníci začátečníci

25. listopadu 2017 v 16:15 | bass
Tak a je to! Zasazeno. Nevešlo se nám sice všech plánovaných 250 stromků, ale pouze 118 (plus minus jeden stromek) ale i tak to byl výkon. Všichni jsme borci a každý má slíbenou odměnu 5% až se bude kácet. A to potěší! Díky všem dříčům!

Stromky

24. listopadu 2017 v 21:31 | bass
Jako správný lesní hospodář jsem se rozhodl náš lesní pozemek osázet ještě teď na podzim. Pro sazenice je to rozhodně vhodnější - země je nasáklá vláhou a tak mají větší šanci uspět. V lesní školce jsem získal 250 malých smrčků a dnešní noc přečkají přihrnuté hlínou před domem.
Zítra ráno jdeme na to! Pomoc přislíbil i strejda Johny s ženou a Jáchyma jsme si dovezli raději už dnes. Stromky, odhodlání a pomocníky máme. To je základ. Zítřejší den budeme určitě reportovat, však je to taky událost, založit les(ík). Tentokráte pouze smrčky, ať neexprimentujeme, uvidíme, jak se osvědčí a příště zkusíme třeba i něco jiného.

Příchod zimy

22. listopadu 2017 v 16:22 | bass

Sklep se plní!

18. listopadu 2017 v 15:41 | bass
Prostě paráda!

Podzimní aktivity

18. listopadu 2017 v 15:36 | bass
Jako obvykle, když přichází zima, snažím se dodělat letní resty. Bránu mám rozestavěnou možná od května. A tak jsem si řekl a dost a doděl ji! Tradiční rustikálně-líný styl.
Použil jsme prkna z kozí ohrady, kterou jsem rozebíral, jsou s patinou. Trochu se bojím, že Zouí dokáže bránu podlézt, ale to ještě doladím. Však ještě nesněží...teda jen chvílemi.

PS: Ještě by to chtělo dodělat plot alespoň mezi těmi dvěma pilíři...kdo ví.

Tátův neviditelný les

16. listopadu 2017 v 23:44 | bass
Táta si k svátku pořídil les. Teda lesní pozemek. Pár metrů čtverečních, žádný strom. Holinu. Spíš než les je to povinnost vysázet stromy a starast se o ně. Příštích 40let. Minumálně. To je závazek. To je příležitost.

Novinky ze sklepa

14. listopadu 2017 v 20:20 | bass
Pomalu, krůček po krůčku, se dějí změny ve sklepě...možná ještě za měsíc, možná dva nebo tři, bude už změna viditelná a dojem příjemný. Pak se můžeme do sklepa i nastěhovat. Nebo nastěhovat brambory. Nebo sýry. Nebo víno...
Případně všechno.