HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Září 2017

Svratecká bitva

30. září 2017 v 21:34 | bass |  Matějovy patálie
Dneska Matěj při slavnosti ve Svratce, rozuměj babičiny narozeniny, hrál s dědou Othello. Byl to souboj myslí. Velké soustředění. A Matěj vyhrál! Gratulace! (radost měl obrovskou)


Už to začalo!

30. září 2017 v 21:27 | bass |  STUDENECKÝ ŽIVOT
S příchodem podzimu nepřichází deprese nýbržto doba sklizně a radosti z vypěstovaného. O to větší, o co míň práce to přes rok vyžadovalo. Takové ořechy, to je prostě nádhera! Když člověk chodí pod stromem a sbírá plody na mysl se vkrádá pocit, že to nejsme my, kdo se stará o strom, ale strom se stará o nás. Celé léto na nás majestátně shlíží a pak nám na podzim nadělí úrodu, abychom si mohli udělat krásné Vánoce s výborným cukrovím plným ořechů.
Strome, díky!

Ze života školáka

21. září 2017 v 21:23 | bass
Asi né každý náš nepravidelný čtenář tuší jak to u nás teďka chodí. Vezte tedy, že už máme za sebou 14-tý školní den. Težký je to samozřejmě hlavně pro rodiče - pravidelný rytmus a zvonění v 7.30 je náročný úkol. Školka byla s prstem v nose, ale teď, teď je to naostro a nesmíme dělat Matějovi ostudu.
Ve škole má být nejdýl v 7.25 a tak je ve škole v 7.25. Kdybychom jeli délé, tak je průšvih, protože mám odpozorováno, že v 7.24 padají závory a čeká se na vlak, co odjíždí z nádraží. Zatím jsme to vždycky stihli.
Dokonce jsme donesli sběr papíru - paní učitelka o sběru hovořila tak, že nemáme pochyby o tom, že pokud bychom nedonesli, tak bychm to odnesli. A to bychom asi neunesli. A tak jsme raději donesli. A sbíráme zase další. Člověk neví, kdy zas přijde pokyn.
Takže, zatím školu zvládáme a už zbývá jen 8let, 9měsíců a týden. Držte nám palce!

Mladý chovatel

21. září 2017 v 20:50 | bass

S horolezci

17. září 2017 v 21:20 | bass
Dnes jsme se v NMNM zúčastnili akce pořádané místními horolezci a prožili krásné leč chladivé odpoledne - přece se nenecháme zahnat počasím! Takže byla to paráda, děkujme organizátorům a příště zase!

Pánská jízda v Alpách

10. září 2017 v 16:04 | bass
Ke konci prázdnin jsme stihli vyrazit na dva dny do Alp, program byl nabitý a intenzivně prožitý. Moc se nám tam líbilo a říkali jsme si, že se určitě brzy vrátíme. Snad na jaře, když budou ještě zbytky sněhu.

Stvořeno v krajině

10. září 2017 v 15:40 | bass
pátek jsem po čase zase viděl Zelenou Horu, tentokráte byla prohlídka i s výkladem pánů profesorů a prezentována v širších historických souvislostech. Ano výklad byl zajímavý, inspiroval k hledání souvislostí. Vedlo mě to k úvahám jak v divoké a drsní krajině vytváří architekt velkolepé dílo vlastní imaginace...a chca nechca musí vycházet z toho, co má při ruce. Tak to prostě ještě donedávna chodilo. A ejhle, i z prostého kamení, hlíny, trámů a prkem (a trochu toho železa) se dá vykouzlit něco netradičního, co zhmotní představy napozemského a zprostředkuje duchovní zážitek. Krásné a prosté.
A tak jsem se zúčastnil v sobotu vybírání brambor, abych z prostého kamení a hlíny pomocí kusu železa vydobil obživu. I s pomocí techniky je to stále pořádná a opravdické práce na čerstvém vzduchu a uprostřed krajiny. A po pravdě, taky jsem zažil příjemné (možná i duchovní) chvíle. Krásně a prostě.
Zákledem je prostě prožívat intenzivně a všemi smysly to, co člověk dělá, ať už je to cokoliv. Kam se hrabe virtuální realita.