HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Červenec 2017

Výprava na Vesec

12. července 2017 v 22:48 | bass |  STUDENECKÝ ŽIVOT
Někdy minulý týden přijel Tomáš s dětmi vlakem, že prej uděláme čundr. První noc jsme strávili u nás doma pod střechou, ale naplánovali jsme pěší výšlap na nejvyšší vrchol Železných hor (zní to honosně, že?) a tam že přespíme. Tak jo. Vzali jsme s sebou spacáky, karimatky a taky čerstvě připraveného králík. Že si ho někde opečeme s hadama (to jsou takové moučné kynuté placky opékané na ohni).
Teplo bylo neskutečný, trasa náročná - proč chodit po turistických značkách, když se dá jít přímo přes rokle a trny. Zdolali jsme nejprve Štikovskou vyhlídku, kde jsme plánovali králíka, ale nebylo tu žádné ohniště a hlavně proudy turistů, tak jsme si hlavně odpočinuli, snědli vše ostatní a vydali se dál. Další roklí a lesem.
Ale dorazili jsme! Zcela vyčerpaní jsme zakempovali na vrcholu a začali připravovat králíka. Byl luxusní a když později večer dorazila Petra s koláčem a kávou, pochválila nás. Což je rozhodně mnohem hodnotnější než to znít.

V noci trochu sprchlo, ale dětem to pod širákem nevadilo. Koneckonců, je to taková příprava na baltské pobřeží. Krásný a náročný výlet, tatínci si dají určitě chvíli pauzu.

Máťa slaví narozky!

12. července 2017 v 22:28 | bass |  Matějovy patálie
Tak už je mu hošanovi sedm let! To je mazec. Po prázdnínách nakluše do školy a začne objevovat velký svět. Už s tím začal. Od začátku prázdnín pořád někde cestuje a spí mimo domov. Jen dneska jsme ho přesvědčili, ať je s námi. Zítra chce být u babičky Věry ("Která to je?" "Ta s červenýma vlasama." "A jo!"). Tak uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.
Každopádně Máťo, všechno nejlepší!
/v restauraci U klapličky v Chudimi před jídlem skládáme bajonikla, máma serfuje/