HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Květen 2017

Psí osobnosti

30. května 2017 v 20:12 | bass |  Kozy, kur a my
Haleluja! Štěňátka umí překonat ohrádku! Zatím naštěstí jen některá a jen někdy, v teplém pelíšku se jim zatím přece jen líbí ze všeho nejvíc. Jak rostou, stávají se z nich malí psíci s ostrými zuby, silnýma nohama a vlastní hlavou. Nejen tou hlavičkou, kterou mají především na to, aby v ní mohli žmoulat maminčin struk. Každý den už ochutnávají kaši z masíčka, okusují Máťovy prsty a snaží se spolknout hlavu bráchy nebo ségry. Právě se jim prořezávají první zubiska, takže jejich bitvy dostanou nový rozměr. Máťa dnes zkonstatoval, že ani nepotřebuje tablet, když máme štěňátka a je pravda, že ho baví je často sledovat, ňuhňat je a hrát si s nimi. Takže pokud trochu bojujete se závislostí, pořiďte si štěňátka! Nejlépe několik-čím více štěňátek, tím více radosti:-)
Tak dost už radostných hesel, je na čase vás seznámit s jednotlivými kusy. Pořadí třeba podle dnešní hmotnosti. Ještě nás neomrzelo zapisovat každodenní přírustky.


Čerstvé foto vrhu

29. května 2017 v 22:37 | bass |  Kozy, kur a my
Štěňata rostou, dokonce už je venčíme na zahradě. Máma Remy je z toho někdy nervozní a odhání i slepice v okruhu desti metrů a někdy je jí to zase úplně buřt a jde hrabat myši na louku, štěňata neštěňata. Každopádně štěňata rostou a sílí, vrčí a štěkaj. Každým dnem čekáme, že budou umět překonat ohrádku a pak začne opravdový šrumec.

Neděle ve Žďáře

29. května 2017 v 22:32 | bass
Udělali jsme rodinnou sešlost s dětmi na Piláku. Teda začali jsme v zámecké zahradě. A protože byla volně přístupná, bylo všude spoustu lidí a aut, hlava na hlavě, kolo na kole.

Zase na kole

25. května 2017 v 20:09 | bass
Nechceme s tím být samozřejmě otravní, ale dneska se nám zase podařilo v podvečer vyjet na cyklovýlet po okolí. Tentokrát jsme vyměnili divočinu za cyklostezky spojující ždírecké periferie a třeba i hlavní ždíreckou světelnou křižovatku (hloupý je, že váhový čidla pod asfaltem na nás nereagovalia tak jsme si museli počkat na auto, aby nám nahoilo zelenou). A abychom nemluvili pořád jen o nás cyklistech, přihodíme v dalším článku pohádku O kohoutovi. A ješte mapa dnešní trasy, samozřejmě.

Sedm statečných

23. května 2017 v 22:08 | bass |  Kozy, kur a my
Teď už v klidu spí, ale občas přes den dělají neskutečný bugr a dožadují se své porce mlíka. Je jich plný dům a to se ještě teprve sotva batolí. Sedm štěňat, 4 holky, 3 kluci. Někteří více po Dexovi, jiní více po Remy.

Dnešní výlet

22. května 2017 v 20:32 | bass |  Matějovy patálie
Netroškařili jsme a ujeli jsme téměř 12km. Slušnej výkon. Jestli to takhle půjde dál, myslím, že se zkusím zítra už nejak vymluvit a hodit to na mámu. Mapa dnešní cesty.Výlet na kole

21. května 2017 v 21:38 | bass
Zahájili jsme s Máťou cyklosezóu a začali zkoumat zdejší okolí. Na kole. Na poprvé jsme navštívili Panskou studánku (odkaz na mapy.cz). Pak jsme vyjeli k Sobíňovu a hurá zpátku. Pro tentokrát dost. Příště se vydáme navštívit hraniční kámen Studeneckého panství.