HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Duben 2015

Výlet na hamr

26. dubna 2015 v 22:51 | bass
Minulý týden jsme se s Máťou vydali podívat se na historický hamr v Hamrech. Bohužel, oproti dostupným informacím, nebyla sezóna ještě zahájena, tak z hamru sešlo. Tak jsme si prolezli aspoň Rozštípenou skálu, mamuta a čelali marně na mostě na vlak. Na hamr se vydáme příště a vezmeme i mámu.


Velikonoční Bílek

7. dubna 2015 v 21:12 | bass
V rámci velikonočního pondělí jsme se rozhodli svátek vajec oslavit po svém a vydali jsme se (zcela tématicky) na výlet do Bílku...

Obrazem

5. dubna 2015 v 19:25 | bass
A už jen obrazem z dnešního odpoledne, kdy jsme se vydali hledat jeskyni u horeckého lomu (mapy.cz tvrdí, že tam nějaká je) ale nenašli jsme ji. Ale opět to bylo dost napínavé. Vydali jsme se jen tak lážo plážo v pracovním farmářském oděvu (čili smradlaví, zablácení, občas i od krve a navíc bez dokladů) a když jsme se prodírali houštím poblíž hrany lomu, tu dole po silnici vidíme projíždět policejní auto. Úplně v nás s mámou hrklo.
Přeci jen ...vysvětlujte policistům, co tam děláte, když nemáte doklady, máte sebou tři děti a zrovna ani přesně nevíte, kde jsou (kousek od vás lom) a že hledáme jeskyni ... možná bychom byli bývali skončili ve vazbě, kdyby zastavili a hledali majitele vozu zaparkovaného v příkopu. To bylo o fous, řekli jsme si a honem se vydali k horeckému tábořišti, do bezpečnějších míst.

(Jen pro pořádek - ta jeskyně tam není, nemusíte ji hledat, dost důkladně jsme to prošmějdili)

Macourovská regata

5. dubna 2015 v 19:14 | bass
Včera jsme tránovali se starými pařezy a dnes se do toho pustili s opravdovým loďstvem. Stav vody byl přímo ideální, vysoká hladina a dravý proud sliboval hodně napětí a akce. Samozřejmě, ten švih a drajv kazily klidné zátočiny (kam to lodě prostě vždycky nasměrovalo) a ty větve ponořené do vody (zkáza pro lodě z polystyrenové desky). Největší akci vždycky zařídila posádka - ať už třeba když se skrz naplavené větve Jáchym probořil až do vody nebo když Fanda skočil a nedoskočil. Legraci jsme si užili a vyblbli se do syta. (Fotit se v tom zápalu moc nedá, a tak alespoň malá ochutnávka)

Doporučuji jako ideální jarní zahřívací akci, ani nevadí že do toho občas zasněží...

Chlapské nakupování

5. dubna 2015 v 19:03 | bass
Občas, když se nám chce a láká nás to, tak se s Máťou odebereme na nějakou dobrodružnou výpravu, zatímco máma nakupuje. Naše oblíbené místo není od obchodu daleko a skýtá stále nová překvapení. Zrovna minule jsme objevili úžasnou pláž. Skoro jako u moře. Do toho nízko položené slunce, a první kousky ostře zelené barvy podél řeky. Prostě paráda.