HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Říjen 2013

Venkovské dozrávání II.

28. října 2013 v 20:12 | bass |  McNews ("meknjůz")
Postavili jsme dřevník. Naplnili ho dřevem. Je to hřejivá krása už na pohled. Předchozí zimy jsme nikdy moc nedbali o plnou zásobu topiva, vždycky se nám to podařilo nějak "zpytlíkovat" a nebo se více obléct. Letos, tak jak dozráváme, už jsme se na zimu připravovali od 2. dubna a teď se hřejeme právě tím pohledem na dřevník....
Nejtěžší bylo rozhodnutí kam dřevník postavit. Nebyl jsem si zcela jistý, přemýšlele jsem a zvažoval. Teď už vím, že to byla správná volba. Dřevník, to je nejdůležitější stavba u domu. Proto stojí naproto vstupním dveřím na místě, kam na podzim a v zimě může slunce svítit celý den. Stojí na nejhodnotnějším kousku zahrady jaký vůbec může být. A je to správně. Teď, když se kochám pohledem z kuchyně, o tom nepochybuji a nevím, proč mi trvalo tak dlouho se rozhodnout.

( Pozn.: Samozřejmě předpokládám, že moji spokojenost a pocit připravenosti letošní zima pořádně prověří a ke konci března nám nezbude než se zase teple přiobléct. Tuším dlouhou zimu.)

LETNÍ ČAS V MACOUROV CITY

27. října 2013 v 11:26 | bass

Zlatá horečka

19. října 2013 v 22:30 | bass zlatokop
Přibyslavský občasník zase zafungoval jako inspirátor a inhibitor pro poznávání našeho okolí a my se vydali prověřit, jak to teda vypadá na místech, kde se dříve těžilo zlato. Samozřejmě jsme se vybavili houbařským košíkem - ne snad ani jako maskování našeho počínání, ale spíše jako pojistku, abychom nejeli úplně nadarmo. Především však tou nejvíce rýžovací nerezovou miskou, co jsme měli doma k dispozici a hurá na výpravu.

Vzpomínka na pouť

19. října 2013 v 21:43 | bass
Díky Anďo.