HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Červenec 2013

Death Valley

28. července 2013 v 21:53 | bass
Hic jak prase, vzduch se nehne, zem je rozpálená... po historkce z Údolí smrti (Death Valley), že tam zakázali zkoušet smažit vejce na kamenech, protože to dost zasviňuje okolní přírodu (každý smaží, nikdo to nejí - kdo by měl v takovým horku taky chuť na smažený vejce, že?) jsme se rozhodli zatěškat naše domácí horké počasí srovnávací zkouškou.
Tak je tady už taky nesnesitelný horko nebo ne?

U vody

27. července 2013 v 22:26 | bass |  Kozy, kur a my
Letní parna a stojatý vzduch je nejlépe trávit u vody s přáteli...


(Přijde mi, že to je teprve chvíle, kdy jsme si přivezli pidikačeky v krabici, celé vyplašené a upískané a už se nám po dvorku producírují pořádný kachny. Rostou, jak se příznačně říká, "jako z vody". Zřejmě to jsou všechno kachny a žádný kačer, teď už jsme si skoro jistí. Vyplašený a bázlivý jsou ovšem pořád a tak není snadné je zdokumentovat, pořád se někde schovávají nebo prchají. Nebylo vůbec snadné je sem dostat. Raději jsem je ulovil "na video" než na "fotku")

Buchlovský výlet

19. července 2013 v 18:11 | bass
Při výletu do Zlína jsme navštívili hrad Buchlov, Máťovi se nejvíc líbilo pískoviště. Na koni jal jako zkušený profík. Já jsem se při prohlídce soustředil hlavně na to, kde a jak se na hradě chovala domácí hospodářská zvířat a pěstovali bylinky a zelenina... člověk se na hrad hned kouká úplně z jiné prspektivy. Péťe se nevíc líbil stánek s naušnicemi, to je jasný.
Koza Mungo

13. července 2013 v 0:18 | bass
Ačkoliv kozy stále nerodí (viz článek Máma desáty den rodí. Kozy ne), přesto máme novou kozu. Občas se přírodě holt musí pomoct. Není už co bejvávala... a tak jsme si všera z Herlif přivezli tříměsíční kozu hnědou jménem Mungo. Zatím se s černýma kozama nesnesou a tak doufáme, že se to zlepší a separace nebude nutná. Chudák Mungo nemá rohy a tak není rovnoceným soupeřem, ale čtvanou zvěří. Koza a Judy tak zatím žijí u kačen...ale co až opravdu porodí?


Babička

13. července 2013 v 0:10 | bass
Na dnešní oslavné návštěvě došlo i na předčítání pohádky o Sněhurce a sedmi trpaslících. Většinu příběhu si babička stejně musela vymyslet, páč si nevzala brýle. Závěr příběhu se nám podařilo vylepšit lupou a tak mohlo čtení skončit slovy "a žili spolu až do smrti" (nebý vytržených stránek)

Máťa

12. července 2013 v 22:51 | bass |  Foto dne

Macourovské setkání

10. července 2013 v 22:59 | bass |  Matějovy patálie

Říkali jsme si, že Matějovu oslavu budeme pojímat jako bienále - jednou za dva roky. Ale stejně nám to nedalo a protože počasí bude jistě pěkné, zveme všechny, kdo by si rádi udělali výlet a strávili den na venkově - přijeďte. Rádi Vás uvidíme!

PS 12.7.: Změna plánu, zítra nebudeme doma, tak improvizujte nebo přijeďte až v neděli. Hezký víkend všem!

Senná radost

7. července 2013 v 22:45 | bass
Nikdy v životě by mě nenapadlo, jak pozitivní emoce a pocit blaženosti dokáže způsobit seno uložené bezpečně pod střechou...

Piknikový výlet

4. července 2013 v 22:48 | bass
Včera - poté co jsme obrátili seno - jsme se vydali na výlet. Plán byl jet na rozhlednu Pípalka, páč je z ní prý vidět i Praha. A to je něco! Hned jsme začali chroupat mrkve. První zastavení bylo v havlbrodském řeznictvopekařství, kam máma tak ráda jezdí a pokud je to jen trošku možné, všechny cesty si plánuje přes toto místo. A jako správný gurmán (což je opak foodieho) koupila nechutně drahou chutnou šunku.