HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Září 2012

Pouťové resumé

30. září 2012 v 22:30 | bass |  McNews ("meknjůz")
Skončila macourovská pouť. V pátek Macourov navštívila hudební skupina Šafrán Rock Žjó z Mírovky a uspořádala rodinný koncert na tenisovém kurtu. Točilo se pivo Rebel z Havlíčkova Brodu. Na pódiu zazpívaly i Verunka z Prahy a Kačka z Chýnova. Na parketu bylo narváno. Umělci zahráli Matějovi z Macourova píseň na dobrou noc. Později v noci mrzli hudebníkům prsty, ale čest jim nedovolila opustit podium - nemohli přeci přestat hrát, když na parketu byla půlka vesnice!
V sobotu se otevřela tradiční střelnice. Bylo nachystáno 1 500 diabolek. Při společně výrobě pouťových růží vzniklo i několik leknínů a karafiátů. Tradiční soutěžní disciplíny prý nebyly vhodné pro děti, a proto soutěžili převážně rodiče. Mirka z Žižkova Pole přesekla špalek přesně napůl. Nejrychleji číselnou řadu od 1 do 20 ukázala Jana z Žižkova Pole. Nejvíc bodů při hodu šipkami získal ??? také z Žižkova Pole. Zatímco rodiče bojovali o nejlepší výsledek, dětem šlo především o lízátko, bonbón nebo pendrek. V hodu holinkou zvítězil Jáchym z Herálce, Hana z Lučice a pán z daleka. Medaile obdrží po uschnutí (jsou z hmoty, které uschne na vzduchu ale za dlouho). V podvečer se na pódiu sešli diváci a místní ochotnický divadelní sbor "Naostro", který brilantně sehrál představení. Pouze vlk měl problémy. Místo večerního promítání fotografií nastoupil vytrvalý déšť.
V neděli ráno byla mlha. Bylo mokro a v lese rostly houby. V deset hodin se mraky protrhly a odpolední program začal na střelnici a pokračoval derniérou představení o Honzovi a zlém čaroději. Díky nedostatku laviček diváci tleskali ve stoje. Je to pro divadelníky velký závazek do dalších let. Proběhl velký obecní turnaj v petanque, který vyhrál tým Kačenek, když ve finálové rozhozu porazil Falešnou trefu a Múzáky. Turnaj byl divácky atraktivní díky mnoha odšťuchům. Zbylo 45 piv, 327 diabolek a zbourat pódium.
Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na setkání za rok.

Časosběrný dokument

30. září 2012 v 22:29 | bass |  McNews ("meknjůz")
... jak to bylo s naším pódiem. Zatím stojí a bude ho nutné hlavně zase rozebrat. Ale stálo to za to!

Macourovský koncert

30. září 2012 v 22:24 | bass

... záznam jedné skladby z pátečního pouťového koncertu skupiny Šafrán Rock Žjó na multifunkční ploše tenisového kurtu.

Stavíme podium

24. září 2012 v 22:04 | bass |  McNews ("meknjůz")Není to jen tak, připravit koncert u nás v obci ... příští rok budeme určitě chytřejší a rychlejší.

Macourovská pouť

22. září 2012 v 20:49 | bass |  McNews ("meknjůz")
Příští prodloužený sváteční víkend se chystá již tradiční macourovská pouť. Věříme, že počasí bude na naší straně, protož program bude letos nadupaný.
Chystá se živá hudba s parketem, což je novinka, na kterou jsme všichni zvědaví minimálně stejně jako na loudkové představení.

A proto, máte-li jiné plány, tak je zruště a určitě se přijeďte podívat!

Nový kmen

14. září 2012 v 21:39 | bass |  Kozy, kur a my
Včera pozdě v noci jsme si přivezli domů v kufru pandy dvě slepice a jednoho kohouta. Ale ne jen tak obyčejné, jsou to Barneveldky zdrobnělé, s papíry a se zkušeností z výstav. Setkali jsme se za západu slunce s mladým chovatelem z Dušejova, a než padla úplná tma ukázal nám svůj chov slepic a králíků. Měl jsme dobrý pocit, že ne všichni mladí hoši sedí u počítače. Od něj jsme získali dvě malé slepice a při dotazu na kohouta dokázal navíc domluvit převzetí u souseda. A tak podobně jako u koz, jsme si zase přivezli více zvířat než jsme plánovali. Ale ono je prostě přirozenější mít ucelenou skupinku zvířat. A jak mě Péťa poučila, u slepic se tomu říká kmen....

Expedice sever

10. září 2012 v 20:53 | bass |  Matějovy patálie
Krásné podzimní počasí v kombinaci s Matějovým neustálým: "ťap ťap ťap" (přeloženo do češtiny - pojďte na procházku, někam půjdeme) nás přimělo v neděli v podvečer u rodinného stolu v jídelně prohlásit: "když je tak pěkně, uděláme výlety!".

Plán byl jednoduchý. Máme čtyři světové strany, vydáme se každé odpoledne jedním! A dnes v pondělí jsme začali severem - údolím Bělského potoka.

Kontrolní výlet do lesa

9. září 2012 v 20:51 | bass
za účelem zjištění stavu houbařské sezóny....
...takže už rostou!

Oříšky a jiné dobroty

7. září 2012 v 21:15 | bass |  Foto dne
...rostou na zahradě naší nebo sousedů. Máťa nejraději večeří rajče od sousedů poté, co si dáme lískáče z keře v rohu zahrady.

Podlahové vytápění

6. září 2012 v 22:32 | bass |  Noční rozjímání
(přepis pozdněvečerního rozhovou v domě, po té co mě Petra poslala do kuchyně, páč se jí nechtělo do zimy)

"Co myslíš, ty kamínka, už mi je celkem zima..."
"Myslím, že by to chtělo prvně ty dveře, jinak si kvůli nám bude muset Pánbůh sundat kožich."
"Nebo vyslíct se do trenek ..."
"... bude vypadat jako pan Rejsek ..."
"... bude mít tlustý fusakle ..."
"... pač mu bude táhnout od Země."

Stavění od pasu

3. září 2012 v 22:37 | bass
Začali jsme stavět zádveří - viz článek. Ale jak to tak někdy bývá, nejsou věci, jak si je člověk naplánuje. Takže se ukázalo, že jsme postavili jídelnu. A už máme hned dům 3+1.(galerie)

Nové dveře

3. září 2012 v 22:32 | bass |  McNews ("meknjůz")
Konečně jsme si udělali představu, jaké dveře vlastně chceme. Nebylo snadné tuto otázku zodpovědět ... ale s blížící se zimou to bylo ale nutné.