HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Březen 2012

Bílá paní

13. března 2012 v 21:33 | bass
Při cestě domů mě došlo, jak vznikla vlastně bílá paní...to když jsem si říkal, že Vám musím říct, co se prohání po Dobrý. (občas mě takhle přepadnou myšlenky v Dobré)

Kdysi dávno, v hostinci v podhradí u piva chlapík povídá: "Ta hradní paní úplně zešílela! Po hradě se prohánějí bílí pávi!"
A znáte to, kdosi to zaslechl u vedlejšího stolu a hned to tvrdí spolustolovníkům: "Hradní paní zešílela a prohání po hradě bílý pávy!"
A tu to zaslechne další a hlaholí: "Po hradě se prohánějí šílený bíli pávi!"
A to by nebyla šeptanda, kdyby to u dalšího stolu nevylezlo ve znění: " Po hradě se prohání bílá paní!"
A pověst je na světě...

A tak Vám říkám: "Po Dobrý se prohánějí bílí pávi!"

Pusťme přehradu k vodě

12. března 2012 v 21:39 | bass
Přijede člověk z ministerstva, který má na starost plán hospodaření s vodou, což je oblast, která má v delším horizontu svoji logiku. To, že se dnes pod pojmem hospodaření s vodou představuje budování přehrad, však v delším horizontu logiku nemá. Otázka je, co s tím může člověk z ministerstva udělat. To je však otázka spíše řečnická. Spíš se ptejme, co s tím můžeme udělat my. Jít na toto setkání je to nejmenší a zároveň nejdůležitější. Doufám, že nás přijde co nejvíc.

Malý kynolog

8. března 2012 v 22:32 | bass |  Matějovy patálie

Na procházce

7. března 2012 v 23:24 | bass

(Mimochodem: Máťa se dostal do přechodného období ve spacích návycích. Teda doufáme, že to je přechodné období. Už ho moc nebere usínat na zádech (koneckonců už je to velký chlapák) a chtěl by usínat možná na gauči, možná v postýlce. Ale ještě prostě nedokáže nehnutě ležet déle než 5 vteřin. Zatím je to dost napínavé, časově náročné a nakonec skončí na zádech. Držíme si palce při dalších experimentech!)