HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Únor 2012

Bílý králíček

21. února 2012 v 22:33 | bass |  Matějovy patálie
O víkendu zažil Máťa svůj první dětský karneval. V Herálci. Babča mu ušila zářivě bílý model malého králíčka, s Jonášem jako velkým králíkem měli tvořit Bob a Bobka, pod dozorem kouzelníka Jáchyma Pokustóna. Nakonec se ukázalo, že Pokustón a Bob jsou knedly, a drželi se u stolu, zatímco Bobek řádil na parketu a pracoval na "imidž" malého bílého postrachu.
V každém případě si Máťa karneval parádně užil, nás pobavil a my na něj byli hrdí. Konečně mohl zužitkovat hodiny tréninku tance provozovaného doma u rádia, konečně mohl ukázat, co všechno umí, jaký má smysl pro rytmus.
A pro vás je tu takový nesestříhaný náhled do atmosféry nedělního odpoledne stráveného v obrovské místnosti s kupou dalších dětí.

Zima zimoucí

21. února 2012 v 19:34 | bass
... jak Péťa zachytila bujarou zimu za chalupou.

Méně je více

20. února 2012 v 19:51 | bass |  Jiný soudek
V tomto jsem nikdy neměl moc jasno, protože podle mě v tom jasno vlastně není. Vždycky záleží na tom, zda je člověk češtinář, matematik, logik nebo koumák....

Právě se nám podařilo nastartovat auto

19. února 2012 v 10:09 | bass
Až teploty mínus dvacet nás naučilo, že auto nemusí jestit pořád, ale že je taky područí přírody. Alepoň auta na naftu. Konečně jsem po letech zjistil něco málo o motoru auta (Péťa mi to všechno vysvětlitla, protože je dobrá v brouzdání na netu a diskuzích), že existuje třeba palivový filtr, a že se v naftě sráží parafín a že se do nafty dává voda.
No spousta zajímavostí. Každopádně, Berlingo nebylo možný nastartovat... až do dneška. Hurá!


Právě nám začalo jaro!