HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Leden 2012

Deset a půl kila

29. ledna 2012 v 23:11 | bass |  Matějovy patálie
V pátek jsme se zúčastnili pravidelné kontroly u doktorky ve vělu 18měsíců. Matěj váží 10,5 kg, měří (zřejmě) 82 cm a obvod hlavy má 48 cm (to je údal k čemu? přilba???).

Bažanta a bažantice

29. ledna 2012 v 23:07 | bass
Přiznávám, nikdy jsem neměl ve zvířátkách jasno. To je fakt. Gymnaziální biologie mě především naučila co to je binomická nomenklatura, a jak odvodit jakou barvu s jakou pravděpodobností bude mít potomek strakaté a černé krávy. Ale, že manželka bažanta je slepice... to se musím potupně dozvědět až na mysliveckém plese a v pokročilém věku. (a kdo je ten binomický nomentklatura, to samozřejmě nikdy nikoho nezajímá, pochopitelně)

Máťo, drž se!

28. ledna 2012 v 23:00 | bass
Když je táta v práci, venku sluníčko a máma vytáhne partičku na kopec za barák, dějou je nejrůznější věci. Jen koukněte.

Krásná zima

28. ledna 2012 v 22:55 | bass
Po měsících letní zimy se přišla ukázat konečně zima zimní. V kombinaci se slunečným počasím láká k hrátkám na sněhu.

A zase ti ptáci

1. ledna 2012 v 21:51 | bass
Chápu, rozumím tomu, je mi to jasný... nezasvěcenému člověku se může zdát, že ten zájem o ptáky může být nějaký chorobný. Ale věřte, pochopte, rozumnějte ...je to úplně dokonalý. Doporučuji krmítko a pytel slunečnicových semenza okno s uhlopříčkou 30 palců ... kam se na to hrabe nová sinema.

Vánoční puzzle

1. ledna 2012 v 10:45 | bass
Když končí krásný a perný den ve společnosti malého Máti (někdy kolem půl desáté), vyšťavení rodiče namísto zalehnutí do peřin a čerpání nové energie nehybnou hibernací, rozhodnou se mžourat několik dalšího hodina na malé zubaté kousíčky potištěného papundeklu. A čerpají energii. Je to tichá a poklidná činnost vyžadující trpělivost a velkou představivost. A nabízí pocit, že se pomalu, ale přesto blížíme k nějakému smysluplnému konci. A to je taky potřeba.