HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Listopad 2010


Spokojený lumpík (25.11)

25. listopadu 2010 v 22:46 | bass |  Foto dne
Máťa spokojený lumpík
S Máťou je stále legrace, jeho kulišácký úsměv kombinovaný s novou dovedností "žmoulání spodního rtu" z něj dělají opravdového rošťáka. A to nás vážně baví!

Euro

24. listopadu 2010 v 20:33 | bass
Někdy se to tak semele, že se člověk uvrhne sám do dobrodružství a zkouší mantinely okolního světa. A tak, když nám Johny v pondělí přijel pomoci se dřevem (než napadne sníh, který už je mimochodem dnes tu), jel zpět do ZR naší Pandou. A já se ráno chystal vypravit vlakem do práce. Jenže problém byl v tom, že jsme doma našel všehovšudy 17Kč...

Máťa a Medvěd

20. listopadu 2010 v 15:38 | bass
Ahoj, Máťo, proč pláčeš?" (zeptal se Medvídek hlasem maminky)
Máťa přestal plakat.
"Medvěd vždycky zabere, když mluví," řekla maminka tatínkovi.
"Bolí tě bříško?" Zeptal se se zájmem v hlase Medvěd Máti.
"No jo, máš ho úplně tvrdý. To budou prdečky." Dodal soucitně.

"To já se mám, já nemám bříško." Kopl si obrazně Medvídek do Máti s bolavým bříškem.


Zásuvka z Číny

20. listopadu 2010 v 12:39 | bass |  Jiný soudek
Dnes i Hormlík už zuřila k nepříčetnosti, stejně jako já na počátku týdne, kdy jsem se snažil do prodlužovačky připojit vrtačku.

Je to k zbláznění, když má člověk k dispozici 3 zásuvky na prodlužovačce, ale do žádné se nemůže připojit. Prostě to tam nejde narvat! Nevím, zda s tím máte zkušenosti, ale dohání mě to k šílenství! Chci normální prodlužovačku, kdy volná zásuvka znamená zásuvka k dispozici. Copak je to normální, aby se člověk tolik nadřel a navztekal při připojování do sítě?

Řekl bych, že mě to dost vyčerpalo. Fyzicky a hlavně duševně. Od úterý jsem nepoužil žádnou věc, která se musí strkat do zásuvky ...

Brousíme postýlku

19. listopadu 2010 v 20:33 | bass
Dneska sice ne, ale předevčírem jo, ještě nám zbývají boky. S máti Máti jsme si řekli, že bude ve výsledku stejná jako stůl, a tak je třeba zbrousit historický lak (který mě osobně připomíná, jak jsem se do postýlky podobného typu jako malý zakusoval, a Péti zase mládí na Stalingradě), abychom ji mohli modře nalazúrovat. Houby to schne, ale to se dalo čekat. Hlavně se to houby obrousí a to je trochu nepříjemné. A tak možná budeme ještě čelo přebrušovat a zbytek dloho brousit.

Letošní poslední grilovačka?

14. listopadu 2010 v 20:04 | bass
Dneska přijeli na návštěvu Johny se Simčou. Nalákal jsem je (reps. Johnymho) na grilovačku. Trochu žertem, páč Johny tu vždy griluje, když přijede, ale pak jsem si řekl proč vlastně ne. A bylo domluveno!

Jak nám Máťa zachránil život

11. listopadu 2010 v 22:43 | bass
O víkendu u nás byli chlapi z Herálce, neděli jsme pojali kulturně a po fotbale u nás v Macourově a hře s kamionem po Evropě jsme se odpoledne vydali do Brodu na výstavu leporel Dějiny národa českého (viz stránky autorky). Drobný problém byl u dveří do muzea, jenž nebyly dostatečně široké pro průjezd kočárku ...

Podzimní listí

3. listopadu 2010 v 22:35 | bass |  Jiný soudek
Macourovský podzim 2010
Když se chce člověk zbavit listí na zahradě, hrabe a hrabe, vozí listí pryč a zoufá, kolik ho je a že to nebere konce. Zbavit se škaredého listí je nekonečný... Ale když člověk ví, že spadané listí je užitečné, sbírá ho všude možně kolem a pořád je ho málo ... stále se nedostává.

Máťa hledá zoubky

3. listopadu 2010 v 22:06 | bass |  Matějovy patálie
Je tomu nějaký ten den, co Máťa začal velmi rád a často šmejdit ručkou v puse. Semtam u toho mlaskne, semtam si zamrouká. Zdálo by se že má hlad. Hlavně tátovi. Ale bystrá máma tipuje, že už brzy porostou Máťovi zoubky. V každém případě den za dnem neí už jen pidimiminko, ale stává se zněj pořádný chlapík. Co ten už umí!
Máťa hledá zoubky
Přitahuje se za ruce, jde do sedu, mnohdy až do stoje. Zrovna dneska se při vyndávání z kyblíku ve vodě postavil ...člověk žasne. A co toho napovídá. Už není takový spící zvířátko, ale dokáže dlouho blbnout, smát se, výskat a sledovat svět kolem.

Vyzkoušeli jsme obchvat

1. listopadu 2010 v 21:16 | bass
Už je to tady, je to nějaký týden, co byl úspěšně zprovozněn českobělský obchvat. Minulý srpen, jsem pořizoval nějaké ty fotky rozestavěného, a teď už je hotovo. Odhadované náklady 465 mil. Kč nakonec překonaly mé očekávání a jsou uváděny ve výši 401 mil. Kč, čili sleva, a to se u dopravních staveb moc nevidí (aspoň mám takovou zažitou představu).
A té vysázené zeleně! Uplně jsme v autě s Péťou (Máťa spal) užasle civěli - těch zasazených stromů - paráda! To určitě nafotíme.  Slibujeme. Ale i tak jsme si pro vás, drazí čtenáři, připravili dokument o naší jízdě po obchvatu. Vlastnímu zážitku se to jistě nevyrovná, ale jako malé ochutnání ....