HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Říjen 2010

Narozeninová párty

30. října 2010 v 23:34 | bass
Dostat láhev Macourovského šípku, to vyžaduje unikátní příležitost. A tou bezesporu oslava narozenin je. A tak jsme ji taťkovi na oslavu přivezli. S šípkovým likérem, rok starým. To je opravdu luxusní pití. Když jsme jej včera stáčeli a dnes koštovali, slíbili jsme si, že musíme domluvit s Czernítkem výrobu druhého ročníku. Myslím, že to bude pěkná tradice. Šípků je letos opravdu požehnaně, nezbývá než sbírat!

Odpoledne ve Svratce

21. října 2010 v 22:45 | bass
Vezl jsem babičku a dědu do Svratky a zpět. Potřeboval jsem půjčit pilu a oni odvést spoustu věcí, než chalupu přiklopí sníh. Že to je předčasné? Ani bych neřekl! Ale na místě byl úžasný slunečný podzim, prostě paráda. Musel jsme se podělit.

Mozaika políček

19. října 2010 v 18:42 | bass |  McNews ("meknjůz")
Dneska jsem je objevil - stránky s leteckou mapou z roku 1953 (zde)! Je to neskutečný zážitek. Země byla ještě rozpolíčkovaná, totální scelování ještě nenastalo a nebýt rozestavěného Žďasu za Žďárem, člověk by takhle zhora myslel, že všude vládne idylka a venkovský klid. Vždyť jsou takhle zvrchu vidět i jednoltivé kupky sena'! Neskutečný ... úplně vidím to parné léto roku padesát tři ...

Téměř šestikilový Máťa

16. října 2010 v 23:14 | bass |  Matějovy patálie
Včera byl Máťa na očkován u paní doktorky a mimojiné byl zvážen: 5,96 kg! Za chvíli bude dvojnásobný než při narození a to má za sebou teprve 3 měsíce a 4 dny. Je to náš náš malinký obřík.

I když ...

... dneska přijela na návštěvu babča ze Žďáru a přivezla mu nové punčocháče s obrázkem Bob The Buildera. Velikost 98. Až takový obřík zase ale není (současná velikost 68). Ale pevně věříme, že až do nich doroste, nebude Bořek Stavitel už na smetišti dějin.
Máťa s babčou

Krásná rána

14. října 2010 v 23:43 | bass
Jestě je to práda, ráno kosa, jak bejk, ale s vědomím, že odpoledne bude svítit sluníčko a ještě bude hic, to je podzim, který se mi líbí. Je mi jasný, že každým dnem může začít sněžit, ale takhle je to bájo.
Úplně mě to poránu dokáže uchvátit ... na zahradě jinovatka a po cestě do práce vycházející slunce, co ji rychle rozpouští ... až jsem z toho musel pořídit tradiční středeční fotku, jak mi to přišlo úžasné.

Živá zahrada - ČSOP

12. října 2010 v 22:19 | bass |  Jiný soudek
Přišlo mi do schránky nové číslo časopisu Veronica. Nemusí to být na první pohled patrné, ale jedná se o zajímavý a inspirativní časopis zachycující vztah člověka a přírody. Je to ten časopis, který Johny a Zlesi, (když přišel v době našeho výměnného pobytu) považovali za pánský časopis Veronica a se zatajeným dechem roztrhi obálku, aby věděli, co to tmu slušŇákovi Bassovi chodí za prasečinky ... myslím, že tehdy byli dost zklamáni....

Aktualizace mapy.cz

11. října 2010 v 22:15 | bass
Už budou z loňského léta, přesto jsou novější než ty které tam byly doposud. Aktualizované fotomapy na mapy.cz. A to je nějaký posun.
A pokud mě zrak nešálí, jsme zrovna doma (auto stojí před garáží), na zahradě máme postavený stan od sousedů (výrazný bílý flek) a na střeše garáže je vidět rozbrapčené nocležiště. Jsou u nás zrovna herálecký kluci na prázdninách. Jinak nic nového a výrazného. U nás rozhodně ne.

Přišel krásný podzim

11. října 2010 v 21:18 | bass |  Noční rozjímání
Jaký je to strom?
Úžasný víkend, teplo, sluníčko, jasná obloha. Lákal k výletu a tak jsme se po roce vydali k ústí našeho potoka. Došli jsme tam. Všichni. Máma, táta, synek i čokli. Byl to úžasný zážitek, bylo to regenerační a navíc jsme si přinesli domů otázku, co je to za strom s těmi osrými listy. Je to dub? Rostlo jich v údolí spousty. A taky jsme si přinesli žaludy, zasadil jsem je na zahradě, uvidíme na jaře, zda vyrostou.

Rákosí (7.10. 2010)

7. října 2010 v 22:41 | bass |  Foto dne
Rákosí
Dneska byl krásný podzim. Zjistl jsem to tedy až v podvečer na procházce s Péťou a Máťou (a psíky). Ale i tak.  Krásná obloha, krásně barevné stromy a úplně úžasná tráva s rákosem. Je to stále ještě ten "šťavnatý" podzim, kdy je listí na stromech a tráva zelená, poze vše pomalu chřadne. Věřím, že víkend bude úžasný a podíváme se po dlouhé době opět k ústí potoka. To bývá nezapomenutelný výlet.

Technologie budoucnosti

5. října 2010 v 22:41 | bass |  Jiný soudek
Jsem rád, že máme blog zrovna zde, protože stránky blog.cz jsou postavené na velice revoluční technologii. Řekl bych, technologií budoucnosti.  Myslím, že dotáhli k dokonalosti řčení o tom, že

"není nic staršího (nudnějšího) než včerejší noviny".

A tak zatímco jiné servery přinášejí zprávy o tom, co se stalo, blog.cz informuje o tom, co se teprve stane. A do je opravdu úžasně!

následující text je obrázek
Blogový čas
(vytrženo z kontextu článku Macourovská pouť (rekapitulace))

Koupací koumák

5. října 2010 v 22:32 | bass |  Matějovy patálie
Už ho delší dobu s mamkou pozorujem. Jak se při koupání v kýbli tak nenápadně snaží napít. Pořád se krčí a pak jazýčkem koštuje vodu. Dělá to nenápadně, protože, když to uvidíme, tak ho nadzvednem, to dá rozum.

Padesát tři - 40. týden

5. října 2010 v 21:21 | bass
A kruh se uzavírá...

Nevěřil jsem, že je to možné. Pravda, jsou místy hluchá místa, ale přesto. Myslím, že to je opravdu výkon, zdokumentovat naše údolíčko skrz celý rok. Koukněte se zde! (mimojiné z toho vyplývá, že za 14 dní už může sněžit)
Gratulace do komentářů, prosím.

Macourovská pouť (rekapitulace)

4. října 2010 v 20:43 | bass |  McNews ("meknjůz")
Tak a je to za námi! Bylo to opravdu velké. Spíš obrovské. Těch růží co jsme vystříleli. Téměř 1 500 diabolek prosvištělo o víkendu Macourovem.  Růže byly nádherné, od paní-babičky Čeplové. A navíc, nás to všechny v zastoupení Jendy v neděli naučila. .. růži ve vsi teď už vyrobí opravdu každý!