HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Leden 2010

Sedmnáct - 4.týden

27. ledna 2010 v 19:24 | bass |  Středeční číslo
Nádherné mrazivé (-20°C) mlžné ráno, cestou do práce ... kochal jsme se a kochal jsem se moc! Ta jinovatka na stromech a mlha ...byl to jen sníh, stromy a já.

Noční lyžovačka

26. ledna 2010 v 21:31 | bass |  Jiný soudek
Právě jsme se vrátil z nočního lyžování za měsíční záře, je to dokonalý a všem to mohu jen doporučit. Samozřejmě v období úplňku a jasné oblohy (což odpovídá cca -10° až - 15°C). To je prostě zima jak má být!

Výlet za psím spřežením

24. ledna 2010 v 20:39 | Hormlik

V pátek jsem v Herálci zjistila, že v sobotu a v neděli se na Třech Studních konají závody psích spřežení a protože doma mám psů asi málo (nebo naopak dost?), chytila jsem se této informace a nepustila ji, dokud jsme s mamkou nebyly domluveny na srazu příští den.

Škola základ života

23. ledna 2010 v 11:44 | bass |  Jiný soudek
"V dějepise jsme psali písemku a já jsem si na nic nemohla vzpomenout, ale vím, přesně to jméno, co bylo napsaný v sešitě, jenže to nebylo nic reálnýho, bylo fiktivní ...a já to prostě nevěděla, no, hrozná noční můra", stežovala si Hormlík jednou ráno, jak živé a děsivé měla sny ... o dějepise a matice na gymplu. Co jí na to říct, taky jsem podobné míval. A tak jsme se nevzájem svěřovali.

Znáte to taky?

22. ledna 2010 v 16:03 | bass
"Dáš si čaj?"
"Jo."
"A jakej ...?"
"Mátovej." (Snažím se jasnou volbou předejít rozpačitému výčtu, který následuje, když se řekne "to je jedno, jakej máte")
"Dobře, mátovej."

Šestnáct - 3.týden

20. ledna 2010 v 21:33 | bass |  Středeční číslo
Po čase se mi zase podařilo zvládnout středeční fotku. Jsem na sebe hrdý. Dost by mě mrzelo, nezvládnout mít fotku s tou kupou sněhu, co lemuje celou alej. Paradoxně v zimě cesta působí širším dojmem než je tomu v létě.

Příprava na "Přežítí 2010"

18. ledna 2010 v 19:37 | bass
Psali v letáku kompas, tak jsme na Aukru sehnali kompas!

Co dělají psi v zimě?

17. ledna 2010 v 14:31 | bass
Všude půl metru sněhu.
Zatímco se srnky a zajíci klepou pod hustými smrčky, sýkorky a vrabci marně hledají nějaké to zapomenuté semínko, o hadech a ještěrkách ani nemluvě, naši psi si nezřízeně užívají zimního období dováděním a hrátkami...

doma


venku


Čtenář s popelem

17. ledna 2010 v 13:52 | bass
aneb jak jsme jeli udit lososy do Svratky.

U lékaře

14. ledna 2010 v 20:30 | bass
Dneska jsem měl zvláštní zážitek. Doktorů se všeobecně straním, nemoci nevyhledávám a pach zdravotnického zařízení je mi krajně nepřijemný. Většinou nemocím předcházím - víc se vyspím, hodně piju a v mozku se stimuluju ke zdraví. Koneckonců vše je otázka psychiky a naslouchání vlastnímu tělu. Avšak potřebujeme znám mojí krevní skupinu a jakési plus nebo mínus. To se vystimulovat prostě nedá - musel jsem si nechat vzít krev.
A tak jsem byl poprvé na gynekologii...

Kóta 543

13. ledna 2010 v 21:54 | bass
(Na kopci, 49°37'32.714"N, 15°42'42.863"E)
Nádherná podvečerní vycházka v nastalém šeru s oranžovými oblaky světelného smogu na obzoru. Krásných 75 metrů převýšení na 800 metrů vzdálenosti přímým směrem v 30 centimetrech měkkého sněhu. Úžasná relaxace a zážitek. Psi spořádaně v mých šlépějích, chvílemi já spořádaně v jejich. Jen šero, sníh, vítr a pravidelný výdech a nádech. Oči sledují téměř se nepřibližující obzor a pátrají po triangulační tyči. Ticho, nikde žádný pohyb, cizí zvuk. Konečně cíl. Krátký pohled po horizontu, několk světel a tmavých skvrn lesů. A teď zpět dolu, chladný vítr fouká do obličej, krok je ale lehčí a vyšlapaná trasa příjemnější. Dole, úplně dole svítí světélko, jenž jsme si nechal rozsvícené před domem. Těším se na teplo v místnosti, na čaj, Péťu a Jofraye.

Zima je prostě úžasná, stejně jako léto, jaro i podzim.

Krmeliště v provozu!

12. ledna 2010 v 20:56 | bass
Kdesi kdysi na podzim jsem našel zajímavý odkaz a dal ho sem na stránky do odkazů ...na podzim nefungoval, čekalo se na zimu a já doufal, že si na to v zimě vzpomenu.
dnes jsme si vzpomněl! Rozklikl a nestačili se divit ...fascinovaně jsme s Péťou v přímém přenosu koukali, jak se živí čtyři divočáci. Jak pomlaskávaj, pochrochtávaj, jak se dva pořád handrkujou a pošťuchujou ... prostě jako bychom byli součástí stádečka!

Jste-li příznivci divočiny, určitě se někdy večer (v noci) zkuste taky!
(dnešní přímý přenos, úžasný zážitek, odkaz naKrmeliště)

Zimní deka

10. ledna 2010 v 21:09 | bass
Vím, je to zřejmě fádní téma, ten sníh a zima, ale já jsem neskutečně nadšen. A chci se podělit.

Teď venku jemně padá sníh, čerstvých 5 centimetrů jsem odházel z pěšinky k brance - v nočním šeru a tichu, psi jen rozespale mžourali, nikde ani živáčka ... vzduch je čerstvý, ale ne mrazivý, dá se být i v papučích. Jedním slovem paráda!
Vzniká téměř iluze svratecké zimy před nějakým tím rokem ... snad až se ráno probudím, bude iluze pokračovat. Letošní pokusné instantní zimy (2 dny sníh, kalamita, 2 dny déšť a pak 14 dní bláto) nejsou zrovna můj "kap of tý" (čti hrnek čaje).

(ilustrativní foto, zima 2008)

A tak přeji všem, kteří mají ze zimní peřiny radost jako já, aby si ji užívali plnými doušky. Stavěli sněhuláky, bobovali, koulovali, lyžovali, odhazovali sníh a topili. Dobrou noc.

Sněžná sobota

10. ledna 2010 v 10:35 | bass

Konečně je zima jak má být! Začalo to už v pátek, dost zvostra, to zase jo, ale ten pohled z okna na zasněženou krajinu za to stál. Pro silnice je to sice dost zabíračka, ale kdo by v takovém počasí někam jezdil, že? ...

Humanitární mise

6. ledna 2010 v 21:54 | bass
(SURVIVAL 2009 - přes překonáním vodního toku, foto převzato ze stránek 191. strážní roty)

Rok se s rokem sešel, leden se tváří jako echtovní zimní měsíc a možná někteří, kdož loni zaváhali a tvrdili "snad to příště vyjde" (viz článek Pěkně podařená humanitární mise), mají příležitost loňskou promarněnou šanci chytit za pačesy a ukázat, co v nich opravdu je! Objevila se totiž aktuální pozvánka na SURVIVAL - kurz přežití.

Takže, Gogo, co s tím uděláš?

Čtrnáct - 1.týden

6. ledna 2010 v 21:36 | bass |  Středeční číslo
Bohužel, při cestě z práce už byla v celku tma na normální režím, na nějaký dosvětlovací bohužel nebyla stabilita ...nu což, uvidíme, kdy uvidíme!

Hormlíkova šestá proklamace

6. ledna 2010 v 21:22 | bass |  Hormlíkovy proklamace
(na výletě ve Žďáře, zase jednou po čase)

"Se jednou za uherskej rok dostanu do města, řeknu si, že se půjdu někam podívat, natěšená na obchody a oni mají inventúru - jeden den v týdnu, ve středu! Lepší je bejt chlap, ten se nikdy nepotřebuje na nic dívat"

(ponaučení: chlap sám od sebe do obchodu nejde, na nic nekouká a nic nekupuje)

Nový rok v Macourov City

3. ledna 2010 v 15:09 | bass |  komiks Macourov City
A jak to dopadlo u vás s předsevzetím?

Další kolo, prosím!

1. ledna 2010 v 18:32 | bass