HODNĚ NEPRAVIDELNÉ NOVINKY ZE ŽIVOTA TÁTY, MÁMY A MALÉHO SYNKA

Návštěva v Macourově

24. června 2007 v 23:14 | bass
Dneska jsme se byli podívat v Macourově! No, někteří asi ještě netuší,někteří tuší, ale prostě tam budeme bydlet. Uchvátilo nás to tam. Někdo možná nepochopí, někdo chápe, ale my jsme naprosto nadšený! Kruh se uzavírá. Sice kolem neteče Svratka, ale Borovský potok taky není k zahození...

Dnešní návštěva byla asi poslední návštěvou, až přijedeme přístě, tak již jako obyvatelé domu. Což je potěšující a už aby to bylo! Měli jsme domluveno, že se tam setkáme s otcem slečny předchozí majitelky, že by nás tam decentně "provedl" nebo tak nějak nám předal zkušenosti s domem. mě byla ukázána elekřina, Hormlík byla provedena zahradou a Euro si vychutnávala okolí domu, myslím že se jí na první pohled zalíbil. (Jako nám, teda jako Hormlíkovi, se mnou to u každého vytipovaného domu bylo přece jen komplikovanější - ale to by měla vyprávět spíše Hormlík)
Ukázalo se, že dům je lepší a větší než jsme si ho pamotovali z naší předchozí a jediné návštěvy - v obývýku je dokonce i jídelní stůl a v ložnici ještě rozkládací gauč a komoda. A toho místa všude. snažili jsme se vypadat přirozeně ale myslím, že jsme oba žasli. Je to tam prostě bomba! (nebojte, jistě se zde objeví víc - nechtěli jsme tam chodit s foťákem jako nějací "áftrfaci" :)
A tak jsme si prohlídli dům. Rozloučili se a nasedáme do aute - jenže Euro sabotovala, ležela na trávě a nechtěla pryč - nu což, říkáme, nám se taky nechtělo, tak jsem se šli ještě projít kousek kolem. Prvně nahoru, pak dolu, a po návsi kolem kačen a hus (nebo co to je). Zprvu si jich Euro nešímala a dělala nám dobré jmého a byli jsme pyšní, že si spořádaně vykračovala kolem opalujících se hus a kačen (nebo co to je a co to dělá), Ale pak jedna bázliva husokačena zamávala křídly a rozběhla se přes náves a anglickým trávníkem a to neměla dělat. Rozběhla se Euro, pak jsem se rozběhl já ... všichni jsme to ve zdravý přežili, husokačena se trochu zadýchala, ale pak se spořádaně vrátila do houfu, já Eoru sprdnul a chtěl jsem ji potrestat a plesknout proutkem po zadku (jak radí příručky), ale pohlíš byla jen pidivětývka z jasanu, tak byl tento krok spíše demontrativní a snad mě nikdo neviděl.
A tak jsme získali první ostudu - ale nevíme, zda byla registrována - bylo před nedělním obědem, venku ani noha, ani na úprk opeřence nikdo nereagoval a trochu jsme měli pocit, že deklarovaných 30 místních obyvatel tu ani není. Težko říct.
A tak jsme šli roaději ještě k lesu, podívat se na obec z dálky - to panorama bylo kouzelné, teď už byla škoda, že jsme nevzali foťák, ale slibuju, že to velmi brzy napravím! Protože to opravdu sálo za to! Popovídal jsme, zasnili se, plánovali, prošli se a pak se vydali zpět k autu a hurá dál na nedělní program.
A jaký z toho plyne závěr?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.